Aquascaping

Aquascaping je nyní oblíbeným směrem v designu, který pomůže z běžného akvária vytvořit umělecké dílo. Jeho zakladatelem je japonský fotograf a designér Takashi Amano, který založil každoroční mezinárodní soutěž pro ty, kteří jsou připraveni soutěžit v designu akvárií. Dnes to není jen směr v akvaristice, ale celá profesionální komunita, která aktivně rozvíjí a obohacuje tento druh umění.
 
Inspirací jsou nadmořské krajiny, jako jsou hory, lesy, louky a dokonce i pouště. Pokud se vám líbí nějaký přírodní koutek, udělejte foto a pokuste se jej vytvořit pod vodou. Není to jednoduché, ale je to úkol pro aquascapera.
Autorské technologie a design
Jen přírodní materiály
14 let zkušeností v akvaristice
Příjemné ceny a podmínky
Instalace po celé ČR
Doprava po celé EU

Nabízíme vám výrobu akvárií pro aquascaping

Aquascape začíná nápadem. Dalším krokem je skica. V přírodním akváriu je třeba věnovat zvláštní pozornost hardscapu – uspořádání kamenů, driftwoodů a dalších dekorací. Nedostatek jasného detailního výsledného obrázku v hlavě nebo na papíře ve většině případů odvádí příležitost vytvořit opravdu slušný Aquascape. 

Základy Aquascapingu

Rostliny

K náčrtu jsou vybrány vhodné materiály: kameny, driftwood a rostliny. Výběr materiálů a rostlin je třeba brát vážně. Vybrané a připravené rostliny jsou vysazeny najednou při startu, podle náčrtu. 
To je důvod, proč je tak důležité předem promyslet a provést svůj plán pěstování rostlin. Poprvé udělat několik návrhu ztíži, aby se nemuseli následně přesazovaní většiny rostlin, které se jíž zakořenily.

Kameny nebo naplaveniny

Kameny nebo naplaveniny pro Aquascape by měly být texturované, nerovnoměrné, nejlépe tmavé. Krásný hardscape je zásadní krok na cestě k úspěchu. Na konci práce by materiály a kompozice měly být přiměřené objemu akvária. 
Půda může být jakákoli: křemen, písek, země nebo živná půda. Nejlepší volbou budou  přirozený barvy.

Ryby

Dokonce i když se podaří vytvořit nádhernou kompozici, musíte pečlivě zvážit, které ryby tam budou vypadat nejvíce harmonicky. Nesprávně vybrané ryby mohou zkazit dojem z odvedené práce nebo vizuálně snížit objem akvária. Příliš velké ryby zničí veškeré úsilí o zachování objemu a vytvoření perspektivy. Důležitá je i velikost. Ryby by samozřejmě měly mít dostatek prostoru.

Pravidla kompozice

Hardscape se řídí určitými pravidly kompozice. Například pravidlem zlatého řezu nebo pravidlem silného bodu v akváriu.

Aquascape je jasné dodržování poměrů spojených s velikostí a tvarem akvária. To platí jak pro velikost dekorativních prvků, tak pro jejich umístění. Sestavíme hardskape, snažíme se dodržovat všechny proporce ve vztahu k délce akvária, rostlinám a rybám včetně. To znamená, že proporcionalita je klíčovým bodem pro získání harmonické kompozice. Například čím větší je akvárium, tím větší mohou být prvky.

Potřebujete poradit? Nechte nám vzkaz

Pokud chcete zjistit kalkulaci nákladů na projekt podle vašich představ, napište nám.
Kontaktujeme vás během hodiny.

Nezávazná poptávka

Pokud chcete zjistit kalkulaci nákladů na projekt podle vašich představ, napište nám. Kontaktujeme vás během hodiny.