0
0 položek

Žádné produkty v košíku.

Aquascaping

Láska k vodnímu světu se může projevit nejen při rozjímání, ale také při vytváření stejných přírodních krás vlastníma rukama.

Jedním z typů tohoto užitého umění je aquascaping

Poslat poptávku
Autorské technologie a design
Jen přírodní materiály
14 let zkušeností v akvaristice
Příjemné ceny a podmínky
Instalace po celé ČR
Doprava po celé EU

Nabízíme vám výrobu akvárií pro aquascaping

Aquascape začíná nápadem. Dalším krokem je skica. V přírodním akváriu je třeba věnovat zvláštní pozornost hardscapu - uspořádání kamenů, driftwoodů a dalších dekorací. Nedostatek jasného detailního výsledného obrázku v hlavě nebo na papíře ve většině případů odvádí příležitost vytvořit opravdu slušný Aquascape.

Základy Aquascapingu

Rostliny

K náčrtu jsou vybrány vhodné materiály: kameny, driftwood a rostliny. Výběr materiálů a rostlin je třeba brát vážně. Vybrané a připravené rostliny jsou vysazeny najednou při startu, podle náčrtu.
To je důvod, proč je tak důležité předem promyslet a provést svůj plán pěstování rostlin. Nejdříve si připravte několik návrhů na rozmístění rostlin v akváriu, tak aby se později již zakořeněné rostliny nemusely přesazovat.

Kameny nebo naplaveniny

Kameny nebo naplaveniny pro Aquascape by měly být texturované, nerovnoměrné, nejlépe tmavé. Krásný hardscape je zásadní krok na cestě k úspěchu. Na konci práce by materiály a kompozice měly být přiměřené objemu akvária.

Substrát může být různý: křemen, písek, štěrk. Nejlepší volbou budou přirozený barvy.

Ryby

Dokonce i když se podaří vytvořit nádhernou kompozici, musíte pečlivě zvážit, které ryby tam budou vypadat harmonicky. Nesprávně vybrané ryby mohou zkazit dojem z odvedené práce nebo vizuálně snížit objem akvária. Příliš velké ryby zničí veškeré úsilí o zachování objemu a vytvoření perspektivy. Důležitá je i velikost akvária aby ryby měly dostatek volného prostoru.

Pravidla kompozice

Hardscape se řídí určitými pravidly kompozice. Například pravidlem zlatého řezu nebo pravidlem silného bodu v akváriu.

Aquascape je jasné dodržování poměrů spojených s velikostí a tvarem akvária. To platí pro velikost dekorativních prvků i pro jejich umístění. Sestavíme hardskape, snažíme se dodržovat všechny proporce ve vztahu k délce akvária, rostlinám a rybám včetně. To znamená, že proporcionalita je klíčovým bodem pro získání harmonické kompozice. Například čím větší je akvárium, tím větší mohou být prvky.

Znát pravidla kompozice, vlastnosti růstu rostlin, kombinace textur a barev je samozřejmě, důležité. Nicméně, aquascaping je nejen soubor norem a pravidel, ale především obrovské pole pro kreativitu a sebevyjádření.

Potřebujete poradit? Nechte nám vzkaz

Pokud chcete zjistit kalkulaci nákladů na projekt podle vašich představ, napište nám.
Kontaktujeme vás během hodiny.
cartphone-handsetcross-circle